Schil de aardappelen en snijd deze in blokjes. Kook de aardappelen in ca. 12 minuten zacht. Giet af en ze even terug op de nog warme pit zodat het vocht uit de aardappelen trekt.
Maak de champignons schoon met een borsteltje of gebruik een beetje keukenpapier. Snijd het kontje van de champignons.
Zet een wok of grote pan op het vuur met een scheutje olijfolie. Pers de knoflook uit in de hete pan en bak ook de fijngesneden rode peper even mee. Zet het vuur niet te hoog want dan wordt de knoflook zwart! Voeg vervolgens de champignons, in zijn geheel, toe. Roerbak even mee en voeg vervolgens de balsamicoazijn en sojasaus toe. Zet het vuur laag en laat de champignons 10 minuten zachtjes pruttelen. Ze worden niet heel zacht, ze blijven een lekkere bite houden. Voeg de laatste 2 minuten de Italiaanse kruiden toe.
Stamp de aardappelen fijn en voeg de mosterd en een flinke scheut van de amandel cuisine toe. Meng goed door en voeg vervolgens hand voor hand de andijvie toe. Roer steeds goed door tot de andijvie slinkt. Breng op smaak met peper, zout en de mosterd. Is de stamppot te droog? Voeg nog een scheutje van de amandel cuisine of een klontje roomboter toe.
Serveer de andijviestamppot samen met de champignons. Eventueel voeg je nog een extra scheutje balsamicoazijn en / of sojasaus toe naar smaak.